Zámek Lednice

Zámek Lednice je majestátné, honosné sídlo, které vystavili Lichtenštejnové k reprezentativním účelům. Zámek je dominantou stejnojmenného městečka, ležícího asi 5km severozápadně od Břeclavi. Zámek prošel několika přestavbami, ta poslední pochází z poloviny 19. století, kdy kníže Alois II. z Leichteinsteina nechal zámek přestavět na letní reprezentativní sídlo v duchu anglické gotiky. Zde se uskutečňovali velkolepé setkání evropské šlechty. K tomu sloužily nádherně zdobené sály, nacházející se v přízemí zámku, zdobené vyřezávanými stropy a dřevěným obložením. Dnes můžeme obdivovat krásné schodiště v knihovně, vyřezané z jediného stromu, i původní čínské tapety s motivy květin, ptáků a Číňanů, zdobící zdi čínského kabinetu.
Pohádkovou atmosféru tohoto místa doplňuje nádherná zahrada s minaretem. Minaret nebo také Turecká věž, je stavba stojící v ose zámku. Toto atraktivní dílo bylo zbudované Aloisem Josefem I. podle plánů architekta Josefa Hardtmutha na přelomu 18. a 19. století. Je výjimečnou stavbou tohoto charakteru v Evropě a se svými téměř 60 metry patří na kontinentu mezi nejvyšší. K rozhledně dojdete po 1,5 km cesty zámeckým parkem po rovince nebo můžete využít dopravu loďkou po zámecké Dyji od přístaviště u zámku.
Zámek i zahrady jsou součástí Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO.

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 519 340 128
Email:
ednice@brno.npu.czAdresa

Město:
Lednice
PSČ:
69144
Adresa:
Zámek 1

Share