Zámek Valtice

Původně hrad, později přestavěný na renesanční zámek, je upraven v barokním slohu a je dominantou města Valtice. Podle projektu významných architektů Martinelliho, Erny a Tencally zde stavební úpravy pokračovaly až do roku 1730. Parkové plochy s rozmanitými stavbami spojují okázalá sídla ve Valticích a Lednici do jednoho harmonického celku. Rovněž interiéry zámku jsou svým bohatým barokním vybavením dokladem životního stylu své doby. V pozoruhodném kostele z let 1631 - 1671 je nad oltářem umístěn Rubensův obraz "Nejsvatější trojice" a další z Rubensovy dílny.

Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako rodinné sídlo. Valtický zámek je významnou součástí Lednicko–valtického areálu, zapsaného v roce 1996 na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V okolí zámku se nacházejí mimo jiné i další veřejně přístupné stavby, Kolonáda na Reistně a Rendez-vous.

Město Valtice má výhodnou polohu na samých hranicích mezi Moravou a Rakouskem. Dodnes se zachovala část městského opevnění. Je zde i staletá vinařská tradice, každoročně se pořádají v zámeckých jízdárnách vinné trhy. Ve Valticích sídlí i Národní vinařské centrum, které provozuje veřejnou degustační expozici Salon vín ČR.

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 519 352 423
Email:
valtice@brno.npu.czAdresa

Město:
Valtice
PSČ:
69142
Adresa:
Zámek 1

Share