Bylinková zahrádka ve Valticích

Zahrada se nachází přímo u Valtického zámku, na místě, kde dříve bývalo zámecké zahradnictví. Dnes si zde na ploše 3000 m2 můžete prohlédnout unikátní přírodní zahradu, která nemá v České republice obdoby. Zahrádka začala vznikat v roce 2004.

Hlavními iniciátory projektu, kteří dlouhodobě podporovali a propagovali Lednicko-valtický areál ve světě byli manželé Tiree a Lubomír Chmelar z USA. Pan Chmelar stále zajišťuje její podporu z amerických nadací, paní Tiree Chmelar se bohužel otevření zahrady nedožila a zahrada je věnována její památce.

Zahrada je navržena jako samostatně fungující objekt zahrnující tematické záhony bylin s informačním programem, okrasný parter s vodním prvkem, luční společenstvo s přilehlým sadem a odpočinkovou část.Díky svému charakteru je zahrada součástí projektu "Přírodní zahrada bez hranic", který je realizován z prostředků EU z Programu Evropské územní spolupráce Česká republika - Rakousko a nese certifikační plaketu Přírodní zahrada, jež je udělována zahradám splňujícím kritéria trvale udržitelného zahradničení podle biologických principů.

Zahrada je krásným místem pro odpočinek i vzdělávání. Nabízíme komentované prohlídky, děti tu naleznou pískoviště a můžete je učit zalévat a starat se o zahradu v případě, že třeba nemáte svou vlastní. Ideální místo pro odpočinek v příjemném a prostředí voňavých bylinek.

Kontaktní údaje

Mobil:
+420 736 673 318
Email:
bylinkovazahrada@gmail.com
URL adresa:
http://bylinkovazahradavaltice.cz/Adresa

Město:
Valtice
PSČ:
69142
Adresa:
Zámek 1

Share